RD Šumava

Osobitý rodinný dům v souladu s přírodou a okolním Národním parkem. Design vytvořen přímo na míru potřeb vlastníků, architektonicky kompozičně dřevěnými prvky a zelenou střechou spojující i bohatost okolní krajiny. Interiér byl souhrou paní majitelky a architektonického ateliéru, zahradu ztvárnil její manžel. Dům je postaven z CLT stěnových elementů, předpřipravených ve výrobnách a taktéž i stropní konstrukce včetně střechy. Na tu byly položeny I nosníky vyplněné izolačním materiálem, skryty dřevovláknitou  izolaci zvukově tlumící vydatné srážky a  krupobití dopadající na plechovou krytinu. 

Nadpis

Stěny jsou obaleny do minerální izolace zakryté dřevěným obkladem. Celá konstrukce s pláštěm jsou navoleny z dřevěných materiálových výrobku obnovitelných surovin. Teplo domova vytváří podlahové topení napojené na tepelné čerpadlo s podzemním kolektorem a útulnost v domě dotváří velká zděná krbopec. Teplo vytváří velmi příjemné atmosféru s kouzelnými výhledy. Bude-li velká zima obyvatelům domu je zde možnost se zahřát ve finské sauně, a nebo užít si venkovní koupel ve vyhřívaném sudu s dechnoucími výhledy a být tak součástí přirozenosti místa v níž se dům nachází. V zimě v okolí vedou i běžkové trasy a v létě cyklostezka. Stýkáli se někomu po pracovní atmosféře, má zde v oddělené právně či hostovském pokoji se na chvílí oddálit a být v pracovním prostředí moderního připojení. 

Výstavbu domu provázela intenzivní spolupráce s majiteli domu, architektem a realizační firmou pro dům a pro garáž jež je zděná z tvarovek ztraceného bednění a betonu a též i speciálním obdobím změn cen stavebních materiálů, hledáním ekvivalentních nahrát a častým navrhováním detailů. Úzkou spoluprací a trpělivosti s touhou k dokončení byla stavba předána. 

Děkujeme že, si nás stavebníci vybrali a byli jsme s se všemi u vzniku dalšího krásného projektu a spokojenosti klientů.